Logo
Volejte: +420 725 770 158
  • Výměna skla zdarma
  • Autosklo a fólie rychle
  • Autosklo nejlevnější na trhu
  • Autosklo s pojišťovnou
  • Nonstop zasklívání
  • Zdarma nebo se slevou
  • Mobilní servis skla
  • Nejlevnější autosklo
  • Nejvýhodnější pojistka

 

Postup lepení fólie - tónování autoskel

Nejprve je velice důležité vybrat vhodný typ okenní nebo bezpečnostní fólie. Je nutné vědět přesné rozměry skel, na které budeme tyto fólie aplikovat. Před aplikací musíme samotné sklo očistit jarovou vodou a škrabkou určenou pro odstranění veškerých nečistot. Fólie si rozložíme na pracovní stůl a k lepení fólie budeme potřebovat škrabku s břitem, ostrý řezák s nerezovým teflonovým ostřím, vytlačovací stěrku (aby nevznikaly bubliny) měkký hadřík, odřezávací pravítko a horkovzdušnou pistoli.

Fólie na autoskla se lepí dvěma způsoby

1. Z pruhů

2. Formováním fólie - novější a technicky dokonalejší způsob aplikace. Tímto způsobem lepíme fólie u všech skel na automobilu v případě, že fólie nemůžeme nalepit na autosklo přímo a to z důvodu jeho zaoblení. Ideální teplota pro lepení je 18 – 25 stupňů. Aby bylo lepení optimální, tak je potřeba nechat fólie schnout alespoň 24 hodin při teplotě 25 stupňů. Pokud máte tyto fólie na autoskle, nepoužívejte škrabky, mohli byste fólie nenávratně poškodit.

Tónování skel s technologií pokovení

Základem je nanášení mikroskopické vrstvy titanu na vnitřní nikoliv na vnější stranu autoskla. Jedině takovým způsobem se dá dosáhnout maximálnímu zamezení pronikání škodlivého slunečního záření.

Výhled skrze pokovená skla je mnohem lepší než přes autofólie. V případě autonehody lze takové tónované autosklo normálně vyrazit a udělat si únikovou cestu. Pokoveného autoskla se dá také normálně zbavit nebo zbarvení autoskla neustále měnit.

Při pokovení je potřeba demontovat autosklo, takže tónování autoskla tímto způsobem může trvat až jeden den.

Výhoda technologie tónování autoskla

Pohltí kolem 90 % UV záření
Odráží až 60 % tepelného záření
Lepší vzhled autoskel
Menší průhlednost
Pokovená skla lépe vedou teplo při odmlžování a odmrazování
Nevýhodou tohoto bezfóliového tónování je nutnost demontovat všechna skla, když budete chtít pokovení odstranit.

 

Výměna autoskla

Naše hlavní servisní pobočky jsou rozmístěné po celé Praze, ale v případě, že bydlíte mimo naše servisní místa, tak můžete jednoduše využít náš pick-up servis.

Více o výměně autoskla

Autofólie

Protisluneční a bezpečnostní autofolie na sklo auta mají atest od Ministerstva dopravy a spojů ČR. Zabraňují v proniknutí až 99% UV záření.

Více autofólie

Makléřský servis

Autosklo Komfort spolupracuje se všemi renomovanými pojišťovnami. Komunikaci s pojišťovnou nechejte na nás – vše podstatné vyřídíme zdarma.

Více o makléřském servisu